Memorial Şişli Hastanesi - Genel Cerrahi Bölümü

Bölüm Hakkında

Memorial Şişli Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nde; karaciğer-pankreas-safra yolları (HPB) cerrahileri, karaciğer ve böbrek nakilleri, üst gastrointestinal sistem yemek borusu (özofagus), mide, ince bağırsaklar, kolorektal (kalın bağırsak), meme (iyi ve kötü huylu tümörleri) ve endokrin sistem (tiroit, paratiroit, sürrenal (böbrek üstü bezleri) ve obezite ameliyatları, Prof. Dr. Koray Acarlı başkanlığında ve deneyimli uzman hekim kadrosuyla, en ileri teknolojik yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

Onkoloji konseyinde kansere bütüncül tedavi yaklaşımı

Kanserin tanı ve tedavisinde, kişiye özel yaklaşım ve multidisipliner bir anlayışla oluşturulan Onkoloji Konseyi (tümör konseyi) Prof. Dr. Koray Acarlı başkanlığında, hastaların tedavi planlarını yönetmektedir. Genel cerrahi, gastroenteroloji, hasta ve hastalığa göre ilgili iç hastalıkları, radyoloji, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi ve nükleer tıp bölümlerinin katılımı ile gerçekleştirilen Onkoloji Konseyi, hastanın ayrı ayrı değerlendirilme ve böylelikle gözden kaçabilecek olası medikal süreçlerle ilgili hataların ortadan kaldırılması ilkesi ile hizmet vermektedir. Konseyde alınan kararlarla, hasta için en doğru tedavi planı kişiye özel olarak uygulanmaktadır.   

Memorial Şişli Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü bünyesinde hayata geçirilen Karaciğer-Pankreas-Safra Kesesi ve Yolları (HPB) Merkezi’nde, bu organların iyi ve kötü huylu hastalıklarının tedavileri; genel cerrahi, gastroenteroloji, radyoloji ve girişimsel radyolojinin bir araya getirildiği bir yapılanma ile multidisipliner olarak gerçekleştirilmektedir. Bu bölüme özel tedavi programına alınan tümör vakaları da Onkoloji Konseyi’nde değerlendirilmektedir.

Karaciğer-Pankreas-Safra Kesesi ve Yolları (HPB) Merkezi hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 
https://www.memorial.com.tr/bolumler/karaciger-pankreas-safra-kesesi-ve-yollari-hpb-merkezi/

Bölüm Doktorları

Bölüm Videoları

Tümünü Gör