Karaciğer Nakli Merkezi

Bölüm Hakkında

Memorial Karaciğer Nakli Merkezleri; deneyimli akademik kadrosu, modern teknolojileri ve yüksek başarı oranları ile organ nakli konusunda önemli referans merkezlerinden biridir.

Tüm hasta gruplarında dünyanın en iyi sonuçlarının alındığı organ nakli merkezleri arasında yer alan bölümlerimizde, çocuklar ile erişkinler için canlıdan ve kadavradan olmak üzere; karaciğer nakilleri gerçekleştirilmektedir.

Organ nakli sadece ameliyat süreci ile sınırlı bir işlem değildir. Organ nakline hazırlık ve nakil sonrası takipler için; merkezin yer aldığı hastanenin ameliyathanesinden laboratuvarına, görüntüleme ünitelerinden yoğun bakımına, yatan hasta katlarından diğer branşlarına kadar her bölümünün üst kalitede olması ve ortak çalışması çok önemlidir.

Memorial Şişli ve Bahçelievler Hastaneleri’nde bulunan Karaciğer Nakli merkezlerimiz, yalnızca organ nakil cerrahisinde sağladığı başarılarla değil, dünya çapında doktorlara verdiği eğitimlerle de adından söz ettirmektedir. Her yıl pek çok ülkeden ve Türkiye’deki çeşitli kurumlardan başvuru yapan cerrahlara eğitimler verilerek bu özel başarı dünya ile paylaşılmaktadır.”

Bölüm Doktorları